سرکه چوب چیست و فواید مهم انواع سرکه چوب قزوین

سرکه چوب یک انتخاب عالی برای کسانی است که خواهان کود 100% طبیعی برای رشد باغ و گیاهان هستند. این یک محرک زیستی گیاهی است که به بهبود جذب آب و مواد مغذی از طریق ریشه آنها کمک می کند. برای دانستن همه چیز در مورد سرکه، از جمله، کاربردها و فواید، نحوه ساخت و تاریخچه مختصر، به ادامه مطلب مراجعه کنید.

جهت قیمت سرکه چوب 20 لیتری و خرید بهترین سرکه چوب می توانید با کارشناسان مجموعه سرکه ساز تماس حاصل نماید.

آنالیز-سرکه-چوب-مناسب

تعریف و آنالیز تولید زغال چوب مناسب

سرکه چوب نام‌های بسیار دیگری نیز دارد، از جمله دود مایع، آب دود، تقطیر چوب و اسید پیرولین. رنگ آن کهربایی است و از کربنیزاسیون در طی تولید زغال چوب بیوچار که یک عمل طبیعی است به دست می آید.

سرکه اغلب به اسید پیرولیگنئوس یا اسید چوب گفته می شود. این یک ماده مایع است که در پیرولیز دقیقا کنترل شده زیست توده تولید می شود.

در حالی که انواع مختلفی از زیست توده را می توان برای تولید انواع سرکه از چوب استفاده کرد، مانند چوب، محصولات زراعی، بقایای کشاورزی یا مواد مختلف با منشا بیولوژیکی، رایج ترین انواع زیست توده مورد استفاده تراشه های چوب سخت و خاک اره است.

به عنوان تولید کننده تجهیزات مناسب برای تولید سرکه از نوع چوب، در این وب سایت به معرفی روش تولید و کاربردهای احتمالی محصول می پردازیم.

همه چیز درباره ی سرکه

تولید سرکه چوب که به آن اسید پیرولیگن، دود مایع یا موکوساکو نیز می‌گویند، مایع تیره‌ای است که از طریق عمل طبیعی کربن‌سازی تولید می‌شود، که زمانی اتفاق می‌افتد که زیست توده در یک ظرف بدون هوا در طی تولید زغال چوب بیوچار گرم شود.

دود خروجی از این زغال چوب به یک مایع تغلیظ می شود (خنک می شود) این میعانات سپس به قطران، سرکه و روغن زیستی جدا می شود.

سرکه حاوی بیش از 200 ماده تشکیل دهنده مانند اسید استیک، متانول، فنل، استر، استال، کتون، اسید فرمیک و بسیاری دیگر است. به جای اثربخشی خاص یک عنصر خاص، در مورد سرکه، عناصر مختلف به صورت هم افزایی عمل می کنند.

ادعاهای زیادی وجود دارد که در اینجا فهرستی از فواید سرکه چوب برای کشاورزی، دامپروری و استفاده انسانی وجود دارد اما ما روی دو فایده تمرکز می کنیم که فکر می کنیم بیشترین تأثیر را بر رشد آینده در تولید مواد غذایی خواهد داشت و در عین حال وابستگی به آن را کاهش می دهد.

  1.  بهبود سرعت جوانه زنی بذر (وقتی ابتدا در سرکه چوب خیسانده می شوند دانه های بیشتری جوانه می زنند)
  2.  امکان جذب بهتر و کاهش تا 50 درصد استفاده از کودها، علف کش ها و آفت کش ها

را می دهد. از سال‌ها پیش روی انواع مختلف سبزیجات، میوه‌ها و گیاهان علفی که از دانه‌ها رشد می‌کردیم و اکنون به دنبال تسریع در آزمایش و پیاده‌سازی در جریان اصلی در صورت ثبت نتایج مطلوب هستیم.

انواع-سرکه-با-قیمت-مناسب

خواص و فواید مهم تقطیر چوب چیست؟

تولید سرکه مقرون به صرفه است، فقط یک روز طول می کشد و طیف گسترده ای از کاربردهای مفید را ارائه می دهد که برای محیط زیست ملایم هستند:

از محصول زغال چوب برای پخت و پز استفاده کنید. زغال چوب ساخته شده از سرکه چوب دود تمیزتر و ایمن تری تولید می کند.

برای کاربردهای زیر، سرکه چوب خام را با آب به نسبت مشخص شده رقیق کنید.

با اعمال نسبت 1:20 به خاک، آفات را از بین ببرید

با اعمال نسبت 1:50 به خاک علف های هرز را از بین ببرید

با اعمال نسبت 1:100 از پوسیدگی ساقه و ریشه جلوگیری کنید

با اعمال نسبت 1:200 به خاک، ضمن تسریع رشد گیاه، از آفات و کپک جلوگیری کنید

با نسبت 1:400 به گیاه از شپش گیاه جلوگیری کنید

رشد میوه را با اعمال نسبت 1:500 به میوه های تشکیل دهنده تقویت کنید

سرکه چگونه تولید می شود؟

سرکه در فرآیند پیرولیز تولید می شود، که نوعی تصفیه است که می تواند برای هر محصول ارگانیک (مبتنی بر کربن) اعمال شود. هنگامی که زیست توده در غیاب اکسیژن در معرض دمای بالا قرار می گیرد، از طریق جداسازی شیمیایی و فیزیکی به مولکول های مختلف می رود. این تجزیه به لطف پایداری حرارتی محدود پیوندهای شیمیایی مواد انجام می شود که به آنها اجازه می دهد با استفاده از گرما تجزیه شوند.

دما و زمان ماند مورد استفاده در فرآیند پیرولیز بر ترکیب گازهای تولید شده در پیرولیز زیست توده تأثیر می گذارد، بنابراین به دست آوردن کیفیت و ثبات تولید سرکه چوب ارتباط نزدیکی با قابلیت کنترل و دقت واحد تبدیل حرارتی دارد. سرکه های چوبی با کیفیت و استاندارد در شرایط طراحی دقیق طبق دستور تولید کننده تولید می شوند که جهت خرید سرکه چوب و ترشی سیب در اصفهان می توانید وارد سایت سرکه ساز شوید.

چگونه می توان از سرکه استفاده کرد؟

سرکه یک محصول طبیعی و بیولوژیکی است که می تواند در بخش های مختلف استفاده شود. در حالی که کاربردهای زیادی وجود دارد، یکی از امیدوار کننده ترین بازارها برای سرکه چوب مربوط به کشاورزی و کشاورزی ارگانیک است.

سرکه و کود بسیار خوبی است که کیفیت خاک را بهبود می بخشد، به از بین بردن آفات کمک می کند و با سرعت بخشیدن به رشد گیاهان به کنترل رشد گیاه کمک می کند. اغلب برای افزایش میزان میوه های تولید شده در باغات استفاده می شود.

کاربرد سرکه چوب در کشاورزی ارگانیک

  • افزایش سرزندگی و کیفیت محصولات با پاشیدن سرکه رقیق شده روی برگ گیاه
  • محافظت در برابر حشرات مضر و بیماری های خاص گیاهی
  • کنترل فعالیت بیولوژیکی خاک با کمک به تأثیرگذاری بر غلظت میکروب های مفید
  • کمک به رشد ریشه های قوی تر برای گیاهان
  • کاهش بوی بد کودهای تولیدی
  • تسهیل کمپوست سرکه به عنوان فعال کننده کمپوست به تسریع تبدیل مواد به کمپوست آلی کمک می کند.

طرز-تهیه-سرکه-چوب

ترکیب سرکه و روش ساخت آن برای استفاده از ترکیب سرکه به تجهیزات جلوگیری از آلودگی هوا، مواد مغذی گیاهی، محلول جلوگیری از بوی بد، محلول استریل کننده و محلول ضدعفونی کننده ارائه شده است. یک روش شامل مراحل زیر است: برشته کردن، حرارت دادن و تقطیر حداقل یکی از گیاهان سبز انتخاب شده در گلدان آهنی در حالت های فشار بالا یا فشار زدایی. خنک کردن و متراکم کردن بخار تولید شده از مرحله قبل؛ جداسازی آب و روغن برای جمع آوری اجزای روغن موجود در سرکه چوبی سرد شده یا تغلیظ شده. رسیدن ترکیب جدا شده از آب روغن؛ جداسازی و فیلتر کردن مواد خارجی موجود در سرکه چوبی. هم زدن و تبخیر سرکه چوبی برای از بین بردن اجزای مضر سرکه.

جهت آموزش طرز تهیه سرکه کشمش خانگی و هم چنین سرکه انگبین، سرکه چوب ارگانیک و سرکه انار می توانید مقالات سایت سرکه ساز را دنبال کنید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 3 / 5. تعداد آرا: 4

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

تماس با ما