فروشگاه اینترنتی خرید و فروش سرکه تقطیری سفید

آنچه در این مقاله می خوانید...

تهیه سرکه تقطیری سفید به چه صورت انجام می­ گیرد؟کابرد سرکه تقطیری سفید در بخش دارویی
سرکه تقطیری سفید

امروز می­خواهیم به بررسی روش تهیه سرکه تقطیری سفید و کابرد آن بپردازیم. برای اطلاع از روش تهیه سرکه سفید و کاربردهای آن در مصارف خانگی و دارویی با ما همراه باشید.

تهیه سرکه تقطیری سفید به چه صورت انجام می­ گیرد؟

سرکه تقطیری سفید

روش تهیه سرکه تقطیری سفید به صورت دستی از تقطیر کردن مالت جو به دست می ­آید. مالت به معنای دانه های جو جوانه زده شده می ­باشد که طی یک سری مراحل به صورت خشک شده در آمده اند. فرایند روش طبیعی سرکه به این صورت انجام می­ گیرد که در دانه های جو جوانه زده شده نشاسته به قند تبدیل می­ شود و در مرحله بعد آب جو را از همین قند به دست می ­آورند، که بعد مدت زمان مشخص همین ماده به سرکه تقطیری تبدیل می ­شود.

اما روش تهیه آن به صورت صنعتی با اضافه کردن آب به اسید استیک می باشد که از آن سرکه سفید حاصل می­ شود. سرکه سفید به عنوان طعم دهنده به سالادها، خاصیت درمانی و هم چنین خاصیت ضدعفونی و پاک کنندگی نیز دارا می­ باشد.

از کاربردهای سرکه تقطیری در بخش خانگی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. ماده ضد عفونی و تمیز کننده سطوح
  2. ضدعفونی و شستن میوه و سبزی
  3. به عنوان پاک کننده و تمیز کننده لباس

کابرد سرکه تقطیری سفید در بخش دارویی

سرکه تقطیری سفید

  1. درمان و بهبود زخم ها:در گذشته ها از سرکه سفید برای بهبود زخم و همین طور در قسمت جراحی شده برای میکروب زدایی استفاده می­ شده است.
  1. جلوگیری از ایجاد عفونت و کمک به از بین بردن بیماری های قارچی پوست: برای درمان عفونت در طب سنتی در وهله اول از سرکه سفید استفاده میکنند که بسیار ماده قوی برای عفونت می­ باشد. حتی این سرکه برای درمانی قارچی که بین انگشتان پا ایجاد می­ شود بسیار مؤثر می­ باشد. طریقه مصرف به این صورت است که مقدار نصف لیوان سرکه را در یک تشت آب گرم ریخته و پا را به مدت ۲۰ دقیقه داخل آب ولرم قرار می­ دهیم.
  2. التهام بخش بودن که در اثر خارج برای رحم ایجاد می­ شود: زنان برای جلوگیری از عفونت رحم می ­توانند هر روز خود را با مقداری سرکه بشویند.
  3.  التیام خارش در اثر نیش پشه:محل گزیدگی حشرات را مقداری سرکه سفید بمالید بعد گذشت چند دقیقه خارش التیام می­یابد.
  4. برطرف کردن جرم دهان و از بین بردن میکروب های دهان که بوی بد ایجاد می­کنند: برای از بردن جرم دندان ها بعد از اتمام مسواک زدن مسواک را به سرکه آغشته کنید و بعد استفاده کنید. فقط دقت داشته باشید که نباید زیاد از سرکه استفاده کنید چون در دراز مدت مینای دندان را از بین می­ برد. همچنین استفاده از سرکه هنگام مسواک زدن باعث می شود که میکروب هایی که باعث ایجاد بوی بد دهان می­ شوند از بین روند.

من در حوزه انواع سرکه مشغول به کار هستم

مجموعه صنایع غذایی رستاک شما را به خرید بهترین محصولات انواع سرکه دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Buttonتماس بگیرید