فروشگاه اینترنتی خرید و فروش سرکه تقطیری سفید

امروز می­خواهیم به بررسی روش تهیه سرکه تقطیری سفید و کابرد آن بپردازیم. برای اطلاع از روش تهیه سرکه سفید و کاربردهای آن در مصارف خانگی و دارویی با ما همراه باشید.

تهیه سرکه تقطیری سفید به چه صورت انجام می­ گیرد؟

سرکه تقطیری سفید

روش تهیه سرکه تقطیری سفید به صورت دستی از تقطیر کردن مالت جو به دست می ­آید. مالت به معنای دانه های جو جوانه زده شده می ­باشد که طی یک سری مراحل به صورت خشک شده در آمده اند. فرایند روش طبیعی سرکه به این صورت انجام می­ گیرد که در دانه های جو جوانه زده شده نشاسته به قند تبدیل می­ شود و در مرحله بعد آب جو را از همین قند به دست می ­آورند، که بعد مدت زمان مشخص همین ماده به سرکه تقطیری تبدیل می ­شود.

اما روش تهیه آن به صورت صنعتی با اضافه کردن آب به اسید استیک می باشد که از آن سرکه سفید حاصل می­ شود. سرکه سفید به عنوان طعم دهنده به سالادها، خاصیت درمانی و هم چنین خاصیت ضدعفونی و پاک کنندگی نیز دارا می­ باشد.

از کاربردهای سرکه تقطیری در بخش خانگی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. ماده ضد عفونی و تمیز کننده سطوح
  2. ضدعفونی و شستن میوه و سبزی
  3. به عنوان پاک کننده و تمیز کننده لباس

کابرد سرکه تقطیری سفید در بخش دارویی

سرکه تقطیری سفید

  1. درمان و بهبود زخم ها:در گذشته ها از سرکه سفید برای بهبود زخم و همین طور در قسمت جراحی شده برای میکروب زدایی استفاده می­ شده است.
  1. جلوگیری از ایجاد عفونت و کمک به از بین بردن بیماری های قارچی پوست: برای درمان عفونت در طب سنتی در وهله اول از سرکه سفید استفاده میکنند که بسیار ماده قوی برای عفونت می­ باشد. حتی این سرکه برای درمانی قارچی که بین انگشتان پا ایجاد می­ شود بسیار مؤثر می­ باشد. طریقه مصرف به این صورت است که مقدار نصف لیوان سرکه را در یک تشت آب گرم ریخته و پا را به مدت 20 دقیقه داخل آب ولرم قرار می­ دهیم.
  2. التهام بخش بودن که در اثر خارج برای رحم ایجاد می­ شود: زنان برای جلوگیری از عفونت رحم می ­توانند هر روز خود را با مقداری سرکه بشویند.
  3.  التیام خارش در اثر نیش پشه:محل گزیدگی حشرات را مقداری سرکه سفید بمالید بعد گذشت چند دقیقه خارش التیام می­یابد.
  4. برطرف کردن جرم دهان و از بین بردن میکروب های دهان که بوی بد ایجاد می­کنند: برای از بردن جرم دندان ها بعد از اتمام مسواک زدن مسواک را به سرکه آغشته کنید و بعد استفاده کنید. فقط دقت داشته باشید که نباید زیاد از سرکه استفاده کنید چون در دراز مدت مینای دندان را از بین می­ برد. همچنین استفاده از سرکه هنگام مسواک زدن باعث می شود که میکروب هایی که باعث ایجاد بوی بد دهان می­ شوند از بین روند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

تماس با ما