کاربرد سرکه چوب در کشاورزی و چگونه برای کشاورزی مفید است

کاربرد سرکه چوب بسیار گسترده است که یک عصاره طبیعی است و از درختان به دست می آید. در کشاورزی و خوراک دام استفاده می شود. برای کشاورزی ارگانیک انتخاب خوبی است. محتوای طبیعی آن را به یک جایگزین جذاب برای آفت کش ها و کودهای شیمیایی تبدیل می کند. همچنین غیر سمی و زیست تخریب پذیر است.

چگونه-سرکه-چوب-برای-کشاورزی-مفید-است؟

ما معتقدیم که سرکه چوب می تواند مزایای قابل توجهی را برای بخش کشاورزی ایران فراهم می کند. این یک مایع با چگالی بالا با هزینه های حمل و نقل اقتصادی خوب در مقابل پوشش است که متناسب با زنجیره تامین موجود و زیرساخت مزرعه است. عرضه ارگانیک و پایدار در حال رشد از یک صنعت پررونق تولید زغال سنگ، با وابستگی کمتر به مواد شیمیایی گران قیمت محدود کشاورزی وجود دارد. استفاده گسترده از سرکه چوب برای کشاورزی در مناطق دیگر برای چندین سال و نتایج آزمایشی بسیار مثبت است.

چگونه سرکه چوب برای کشاورزی مفید است؟

سرکه چوب ارزش خوشه ای آب را به 1/3 کاهش می دهد. این بدان معنی است که آب فعال می شود و می تواند به راحتی توسط گیاهان و حیوانات جذب شود، زیرا آب با ارزش خوشه ای کم جرم بسیار کوچکی است. هر یک از این توده ها یک یا چند عنصر معدنی را در خود جای خواهند داد. این عناصر به راحتی توسط گیاهان جذب می شوند. این امر استفاده از مواد شیمیایی کشاورزی را تا حد زیادی کاهش می دهد. با این حال، نباید با مواد شیمیایی قلیایی استفاده شود.

تنوع بالا سرکه چوب در مصارف مختلف آزمایشگاهی

استفاده از سرکه چوب بسیار متنوع است، بنابراین هنگام تصمیم گیری در مورد پارامترهای آزمایشی، توصیه می کنیم نکات زیر را که از تجربه کشف کرده ایم در نظر بگیرید:

 • سرکه چوب با کاهش حجم ماده شیمیایی موجود (گران تر) و جایگزینی مستقیم آن با سرکه چوب برای نفوذ و بهبود جذب گیاهان استفاده می شود، احتمالا می تواند جذب را بهبود بخشد و نتایج بهتری نسبت به همان ماده شیمیایی موجود یا کمتر داشته باشد.
 • سرکه چوب زمانی که با آب رقیق سایر مواد شیمیایی به عنوان یک ماده نافذ برای کمک به جذب گیاهان با حداقل هزینه مخلوط می شود، به طور منظم و با نرخ کمتری استفاده می شود.
 • سرکه چوب که به تنهایی به عنوان محرک برای جوانه زنی بذر استفاده می شود، نرخ ضربه و مدت زمان بهبود یافته را برای چندین گونه نشان داده است.
 • سرکه چوب اثرات بهداشتی گیاهی مفیدی را در مقادیر کمتر نشان می دهد، اما همچنین ممکن است در غلظت های افزایش یافته اثرات مضری بر روی بهداشت گیاهی داشته باشد.
 • سرکه چوب همیشه باید رقیق باشد و قدرت آن با دفعات استفاده از محلول پاشی و خاک متفاوت است.
 • استفاده منظم طولانی تر، نشانه هایی از بهداشت گیاهی بسیار بهتر و توانایی محافظت طبیعی از خود را نشان داده است.
 • هنگام درخواست، باید تعادل مناسب را ایجاد کنید تا به نتیجه دلخواه خود برسید.

مزایا-و-فواید-سرکه-چوب-به-عنوان-کود

مزایا و فواید سرکه چوب به عنوان کود

 • افزایش جذب از طریق ریشه
 • تحریک رشد گیاهان و سبزیجات
 • تقویت ریشه ها و برگ ها
 • افزایش میزان میکروب های مفید
 • افزایش وزن میکروبی خاک
 • به عنوان یک ماده نافذ برای جذب بهتر استفاده می شود: آب رقیق 1:500

در مقالات بعدی قصد داریم شما را با انواع طرز تهیه سرکه انار و سیب به طور کامل آشنا کنیم.

افزایش مقاومت محصول در برابر شرایط نامطلوب

بهبود سلامت درخت، بیشتر برای فتوسنتز بهتر برگ‌های سبز تیره، ساقه‌های ضخیم‌تر و قوی‌تر، نرخ رشد بالاتر، طبیعتا مقاوم‌تر به بیماری‌ها.

کیفیت میوه را بهبود می بخشد و محتوای قند میوه را افزایش می دهد و باعث توسعه محصول می شود.

بهبود طعم، رنگ، سفتی و نگهداری میوه

به عنوان یک تقویت کننده طعم برای محصولات نهایی کشاورزی عمل می کند: مخلوط کردن نسبت های محلول 1:500 تا 1:1000. سرکه چوب از سطوح بیش از حد نیتروژن جلوگیری می کند، متابولیسم گیاه را بهبود می بخشد و به افزایش سطح قند میوه کمک می کند.

تقویت فتوسنتز

محتوای کلروفیل گیاهان را افزایش می دهد.

کاهش حجم کودها یا سایر مواد شیمیایی کشاورزی برای عملکرد بهتر در کشت انگور و محصولات غلات

محلول پاشی: یک قسمت سرکه چوب را با 200 قسمت آب رقیق کرده و ماهی یکبار روی برگها اسپری کنید. میزان رقت را می توان برای کاربردهای بعدی به 300 قسمت آب تغییر داد. جذب بهتر و تا 50 درصد کاهش مصرف کود، علف کش و آفت کش را فراهم می کند.

مزایا و فواید سرکه چوب برای غنی سازی خاک

افزایش حاصلخیزی خاک: سرکه چوب را با آب رقیق کنید (1:200 جیره – 1 قسمت سرکه چوب و 200 قسمت آب) و قبل از کاشت خاک را بپاشید. این برنامه یک محلول یک لیتری برای هر متر مربع از سطح کاشت است.

غنی سازی خاک باغچه: برای غنی سازی خاک قبل از کاشت گیاهان، از محلول قوی 1:30 برای استفاده در سطح خاک باغ به میزان 6 لیتر محلول در هر متر مربع استفاده کنید. از نسبت 1:5 تا 1:10 حتی قوی تر برای کنترل پاتوژن های گیاهی موجود در خاک استفاده کنید.

کود-ارگانیک-ارجح-کشاورزی

سرکه چوب: کود ارگانیک ارجح کشاورزی

سرکه چوب یک عصاره طبیعی است که از درختان به دست می آید. در کشاورزی و خوراک دام استفاده می شود. برای کشاورزی ارگانیک انتخاب خوبی است. محتوای طبیعی آن را به یک جایگزین جذاب برای آفت کش ها و کودهای شیمیایی تبدیل می کند. همچنین غیر سمی و زیست تخریب پذیر است.

غلظت مواد شیمیایی کشاورزی یا کودهای مایع را می توان در صورت رقیق شدن در محلول 500 برابر رقیق شده سرکه چوب به دلیل نفوذ بیشتر 50 درصد کاهش داد. این امر استفاده از مواد شیمیایی کشاورزی را تا حد زیادی کاهش می دهد.

فواید بسیار بیشتری از سرکه چوب وجود دارد که می توانید در این وب سایت پیدا کنید، و ما شما را تشویق می کنیم تا در مورد سرکه چوب و فواید آن بیشتر بیاموزید.

کارخانه سرکه ساز یکی از بهترین تجارت و تولیدی را در انواع سرکه چوب، سرکه قزوین، سرکه سیب، سرکه انگبین، سرکه انگور، سرکه مویز دارد.

آشنایی با اثرات نامطلوب کودهای شیمیایی

در مورد اثرات کودهای شیمیایی زیاد صحبت نشده است. این تا حدی به این دلیل است که آنها تا حد زیادی آزمایش نشده اند. ما خطر آلودگی آب‌های زیرزمینی و مشکلات زیست‌محیطی ناشی از آن را درک می‌کنیم، اما هنوز کاملا مطمئن نیستیم که این برای سلامتی خودمان چه معنایی دارد، بنابراین به غیر از تلاش برای خرید هرچه بیشتر مواد ارگانیک، فقط شانه‌هایمان را بالا می‌اندازیم.

برای درک واقعی این موضوع، باید درک کنیم که کودهای شیمیایی واقعا چه کاری انجام می دهند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 2

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

تماس با ما